Honba za osudem, pt. 1

8. března 2012 v 22:09 | Strejda Jožo xĐ |  Fan tvorba
,, Patřil jsem mezi Ta-Matorany v Ta-Metru, coby tvůrce masek. Ale osudová bitva Mata-Nuie s Makutou Teridaxem nám všem změnila životy, plány. Někteří nezvěstní, jiní daleko od nás. Pár jedinců, které jsem znal jen od slyšení bylo dokonce zprovozeno z tohoto světa. Tenhle nový svět je jedná velká halda. Jedna velká halda plná všeljakých zmatků a podobně. Momentálně mířím za Turagy, prý pro mě mají nějaký úkol. Uvidí se, co to bude. Jmenuju se Tillosch a tohle je můj příběh. ''


Spherus Magna
8. března
rok 2 p.v.M.N.*
10:35:48**

,, Tilloschi! Hej, Tille! '', jmenovaný otáčí svou hlavu na postavu běžící k němu. Byl to nikdo jiný, než Toa Jaller, statečný Toa Mahri a momentální ochránce ohnivých vesničanů.
,, Slyšel jsem, že máš nějaký úkol. Ale neví se na jak dlouho, tak jsem ti chtěl darovat tohle, jako náš důkaz přátelství a ať nikdy nezapomeneš odkud jsi. '', Jaller Tilloschovi předává cosi dlouhého a širokého zabalené v kusu látky. Till látku pomalu rozevře a spatří meč, vlastnoručně ukovaný samotným Jallerem.
,, Díky, příteli. '', Till se na nic jiného nezmohl.
,, Za málo. Ať je ti nápomocen při jakýchkoli nesnázích. '', popřeje Jaller a odejde si svou cestou.
Till konečně doráží k Turagům, kde se na něj obrací Vakama a Dume.
,, Tak už jsi tady. Dobře, dobře. Pojď, vysvětlíme ti podrobnosti. '', pobídne Vakama Tillosche k plánům.
,, O co půjde, Turago? ''
,, Hádám že znáš Po-Matorana jménem Dekar. '', Tillosch přikývne
,, Unikl nám, do jiného světa, než je tenhle. Naštěstí panovník zdejší země je můj dlouhodobý přítel, budeš to mít trošku lehčí. Tilloschi, tvým úkolem bude sestavit tým a zprovodit Dekara jednou pro vždy! Úkol je ti znám. Dej nám vědět, budeš-li dostatečně připraven. '', dokončil za Vakamu Dume.
,, Rozkaz! ''

Spherus Magna
8. března
rok 2 p.v.M.N.
15:20:19

Tillosch, už s plnou a potřebnou výbavou vyráží na určené místo za Turagy, kteří mu zprovoznili teleport do vzdáleného světa. Poslední varování, popřání ke štěstí a Tillosch už byl v teleportu. Vše se začalo točit.země Sixthru
8. března
rok 2
15:30:01

Tillosch se probral v menším lesíku. Rozhlédl se na levo, viděl hlouběji les. Rozhlédl se na pravo, uviděl velkou bránu.
,, Radši půjdu k bráně. Vypadá to na nějaké město. Tam asi začnu. '', pomyslel si Till a vydal se k městu. Už byl u brány, když najednou:
,, Kdo je to?! '', ozval se strážní.
,, Pouhý cestovatel! '' opáčil Till a bylo mu dovoleno vejít. Ve městě byla hlava na hlavě. Tomu se říká velkoměsto. Till ani nevěděl kam jde, vír velkoměsta poutal jeho oči.
Prásk! Till, ani sám nevěděl jak, se octl na zemi. Vzhlédl a uviděl mohutně vypadajícího strážního s velkou palicí na zádech. Strážní se na něj otočil a Till už čekal zprda.
,, Jsi v pohodě? '' Strážní mu nabízel pomocnou ruku. Till přijmul a řekl mu že žije a že se omlouvá.
,, To je okay. Síla co? Tohle město každému pořádně zamotá hlavu. Mimochodem, jak se jmenuješ? Ještě jsem tě tady neviděl. '', vysvětlil strážní.
,, Jmenuju se Tillosch, zkráceně Till a jsem tu nový. '', řekl Tillosch.
,, Tak vítej v Konstantrii, milý Tilloschi, zkráceně Tille! '', řekl strážní zvesela a hned pokračoval.
,, Já jsem Enrage, kapitán městských strážní. Co tě vlastně vede do hlavního města Sixthru? ''
,, To je na dlouhou povídačku. '', vysvětlil Till.
,, Tak víš co? Pojď na pivko, u jednoho to vždycky rychle uplyne. '', navrhl Enrage a Till souhlasil. Dvojice došla k menší hospodě.
,, Vítej v hospodě U Zlatého orla, nejlepší hospůdky ve městě. Pojď! '', uvedl Enrage Tilla do reality a vešli. Uvnitř panovala veselá nálada, hosté popíjeli, vykládali si různé věci, smáli se, radovali, zkrátka všechno, ci se dá v hospodě dělat. Till s Enragem došli k jednomu stolku.
,, Hej, šéfíku! Dvě pivka a dej to na mě! '' houknul Enrage na hostinského a ten to šel připravovat. Enrage tu byl zjevně oddaným štamgastem.
,, Jsi strážní ve službě a klidně si jdeš do hospody? '', Till se nestačil divit.
,, A proč ne? Král Tengris je velice fajnovkový chlapík. Dává všem volnost. Dokonce, když má čas, tak i on si sem zajde i s jeho dcerou. '', informoval Enrage Tilla, hostinský jim mezitím donesl objednávku. Enrage se napil a zeptal se.
,, Tak co tě sem vede? Odkud jsi? ''
,, Heh, budeš si myslet, že jsem blázen. '' řekl Till s úsměvem. Enrageho to pobavilo.
,, Prosím tě? Kdo není? Hahahaha! ''
,, Tak dobře. Jsem z jiného světa a mám tady úkol. Mám za úkol dopadnout jistého kriminálníka z mého světa a odpravit ho. '' vypadlo z Tilla a taky se napil. Očividně mu to chutnalo.
,, No vidíš to. A ani to nebolelo. Tak to aby jsme dopili a šli informovat krále, co? '', řekl Enrage a o hodně si upil. Till s ním souhlasil a na jeden zátah pivo dorazil. Enrage na něj zíral jako kapr.
,, Ty krávo! Takého pijáka jsem ještě neviděl, aby na jeden zátah dorazil skoro celý půlitr! Dobře ty! '', Enrage taky dorazil to co mu šplouchalo v půlitru, zaplatil a vyrazili k paláci. Cestou pokecali.

,, A to ten úkol musíš udělat ty sám? '', vyzvídal Enrage.
,, Ne, mám prý seskládat tým ze schopných lidí. '', ujistil ho Till. Enrage se mu nabíl, že mu pomůže. Najednou stanuli před mega palácem, ale tych schodů co tam bylo.
,, Menší závod? '' otázal se Enrage humorně.
,, No, nevím, jestli tě to brnění nebude zatěžovat. '' odpověděl se smíchy Till a Enrage se k němu přidal. Nakonec se na to vykašlali a šli pomalu ke králi. Nakonec tam došli.
,, Snad ti nemusím říkat, jak se chovat před Králem, že ne? '' obrátil se Enrage na Tilla, ještě než vešli.
,, Umm, když vejdu a Král si mě všimne, tak pokleknout a mluvit s úctou? '' napadlo Tilla.
,, Přimo! '' mrkl na něj Enrage a vešel. Till za ním.
Vnitřek byl bohatě zdoben, portréty předešlých vládců, mezi nima i samotný Král Tengris.
,, Králi. '' Enrage se poklonil. Till také. Král se na ně obrátil.
,, Povstaňte, kapitáne. Co potřebujete? ''
,, Můj přítel vás musí s něčím seznámit. '', nahlásil Enrage. Till Tengrise tedy seznámil se svojí situací.
,, Hmm, Vakama a Dume? Myslel jsem, že jsou mrtví. Nuže dobrá, Tilloschi. Máš moji podporu. Protože tenhle Dekar začal škodit už i nám. Pomoz nám, prosím. '' Till neváhal a poklonil se.
,, Ano, pane! ''
Náhle se otevřely dveře. Dovnitř vešla dívka.
,, Otče, děje se něco? Slyšela jsem hlasy, tak jsem se přišla podívat co se děje. '' Till z její krásy nemohl spustit oči. Enrage se na něj se smíchem podíval. Dívka opět promluvila.
,, Kapitáne, kdo je to? Nikdy jsem ho tady neviděla. '' Enrage se musel uklidnit, aby mohl promluvit.
,, Nováček ve městě , Princezno Eliko. Omluvte mě, ale já se na něj nemůžu dívat! '', opět vybuchl smíchy. Princezna přišla blíž k Tillovi, kterému mohlo srdce probít díru skrz hruď. Podala Tillovi ruku, který trošku váhal.
,, Její výsost, princezna Elika. Tille, pak hodíme řeč. '' oznámil Enrage. Till vzal její ruku, políbil, podíval se skoro svůdně do očí a pravil.
,, Till, těší mě, Princezno. '' stále držíc její ruku se Till poklonil. Dojemnou chvilku přerušil Král.
,, No, tak se už znáte a jestli mě a moji dceru omluvíte, máme ještě něco na práci. '' Enrage a Till se opět poklonili a odešli. Till šel po chodbě jako by nad něčím přemýšlel. Z přemýšlení ho vytrhl Enrage, který do něj šťouchl loktem.
,, Heeej, co je s tebou? Vypadáš nějak nesvůj. '' pravil Enrage se smíchem na rtech.
,, Ty kráso, já se asi zamiloval. '' vydechl ze sebe Till.
,, No neke! Máš relativně štěstí, kamaráde! Tengris Elice nejméně už dva roky dohazuje nějakého mladíka! Hochuuu, sotva tu příjdeš, už boduješ! '' usmál se na něj Enrage a přátelsky mu položil ruku na rameno. Večerní ticho vyrušil menší hluk. Till s Enragem se šli podívat ven a spatřili spoušť.
,, Útočí na nás! Musíme informovat krále! '' zakřičel jeden ze strážních.
,, Braňte krále! '' zakřičel další. Enrage už vytahoval palici.
,, A kurva! Tille, já musím jít pomoct mým mužům. Ty jdi a ochraň Krále s Princeznou! Běž! '' s těmito slovy se Enrage rozběhl do bránicího se města.
,, Povedu! '' Till se otočil na patě a běžel zpátky do paláce. Po cestě potakl pár strážních, běžících do města. Till doběhl zpátky do místnosti, kde se seznámil s Králem, a byl tam jak Král, tak i Princezna.
,, Děje se něco? '' Tengris odrthl oči od listiny. Till celý udýchaný nahlásil situaci.
,, Pane, útočí na nás! ''
,, Pane Bože kdo? ''
,, Ještě nevíme, pane, ale jsem tady, abych se postaral o vaše bezpečí. '' Till už sahal po rukojeti meče na zádech. Zrovna v té době oknem proletěl jeden bandita. Till skočil k němu, sekl ho mečem do břicha a vykopl z rozbitého okna. Král zůstal překvapen.
,, Pane, máte nějaké bezpečné místo kam jít? '' optal se Till.
,, Ano, jedna skrýš ve skalách nad palácem. '' odpověděl Tengris. Till přešel ke dveřím, vytahoval i kuš.
,, Veďte mě, pane. Nebojte, nehodlám na vás zaútočit ze zadu. Já jsem s váma. '' ujistil Till Krále. Ten mu teda věřil a společně s Princeznou vyběhli do skalní skrýše. Po chvilce Tengrisovi došel dech.
,, Už nejsem tak mladý, jak jsem býval. Tille, jestli tohle nezvládnu, tak ochraňuj moji dceru na každém kroku! '' prosil Tengris Tilla.
,, Myslete pozitivně Králi. Tohle můžete zvládnout. Teď odpočívejte, já je zvládnu. '' Till se připravil na boj. Tengris se ohlédl a uviděl nejméně stovku banditů, připravené ničit.

mezitím

Enrage a pár jeho mužů běželo zpátky k paláci.
,, Snad jsou v pořádku! '' pomyslel si Enrage. Už byli u dveří paláce.
,, Kapitáne, necítíte síru? '' zeptal se ho jeden z mužů. Enrage se podíval nahoru, kde uviděl Krále i princeznu, ale nikde Tillosche.
,, Poběžte, snad se nám je ještě povede zachránit! '' zavelel Enrage. Dorazili ke Králi a Princezně.
,, Pane, jste v pořádku? '' zeptal se jeden z mužů.
,, Jaká je situace? '' zeptal se Tengris. Enrage podal hlášení.
,, Útok banditů v ulicích byl neutralizován. Kde je Till? '' blízko nich dopadl bandita spálený na popel. Enrage a Elika se podívali na bojující kupku, od které občal vylétavali černí banditi.
,, Dračí vlna! '' ozvalo se z kupy, že se všichni podívali. Z kupky odletěli všichni banditi co byli na vrchu a za nima lávová vlna podporována dračím řevem. Akustická vlna z dračího řevu všechny přítomné bandity poslala na zem. Enrageovi, Tengrisovi a elice se naskytl pohled jako z fantasy. uprostřed stál Till, beze zbraní, obklopený ohněm. Podlaha pod ním byla spálená a na pár kusech země byly zasychající kusy lávy.
,, Tak to vypadá, že jsme vyhráli. '' konstantoval Enrage. Till padl na zem únavou.

bitva je dobojována. Co se stane dál? Uvidíte příště


* zkratka p.v.M.N. je Po Vítězství Mata-Nuie
** hodiny, minuty, vteřiny, 'kay?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama